Олександрівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів

Головна » Організація харчування

Організація харчування

 Реформа шкільного харчування – в дії

З 01 січня 2022 року набули чинності нові норми та порядок організації харчування у закладах освіти відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 №305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування в закладах освіти та дитячих закладах  оздоровлення та відпочинку» зі змінами і доповненням з метою врегулювання організації харчування дітей з огляду на принципи здорового харчування.

Що ж змінилося?

На основі нового Санітарного регламенту й Порядку й норм харчування у закладах освіти, розроблених методичних рекомендацій щодо здійснення закупівель і  забезпечення безпечності харчування за стандартом НАССР розробили нове 4-тижневе  сезонне меню, з яким ознайомлено батьків у онлайн - режимі.  Також проведено онлайн - анкетування батьків щодо організації харчування за Системою НАССР. 74.8% батьків підтримують зміни до організації харчування у закладі освіти.

В оновленому меню з’явилося більше різноманітних страв, які подобаються дітям: куряче філе, запечене з орегано, плов з булгуру та свинини, чахобілі з курки, львівський сирник, паелья овочева, узвар, чай каркаде. Страви мають привабливий вигляд, вони збалансовані за смаками.

Тепер у шкільній їдальні немає смажених страв. Натомість є запечені або тушковані чи відварені, дозволено спеції,  збільшено кількість споживання молока, йогурту  та інших кисломолочних продуктів, м’яса, риби, круп та бобових, овочів та фруктів відповідно сезону  Зменшено кількість  солі та цукру, жирів рослинного та тваринного походження, хліба та картоплі.  В меню наявний  хліб цільнозерновий та житній. Відсутні ковбасні вироби, м’ясні, рибні та плодоовочеві консерви.

 Харчування здійснюється відповідно вікових категорій: 6-11 років, 11-18 років. За потреби, для окремих учнів може бути організоване дієтичне харчування.  

 

Для персоналу, який задіяний в організації  шкільного харчування, було проведено онлайн-навчання та заняття - практикуми на базі закладу. 

 

 

 

 

 

 

Нарада при директорові "Впровадження нових стандартів шкільного харчування з 01 січня 2022 року. Презентація нового меню для учнів закладу "